Registracija vizitui
VLK kompensavimo tvarka
Pasinaudokite Valstybinės ligonių kasos teikiama kompensacija

Informuojame, kad pasikeitus tvarkai, nuo 2022 m. liepos 1 dienos  VLK  kompensuoja  ir suaugusiems žmonėms du klausos aparatus, jeigu taip paskyrė III lygio med. įstaigoje dirbantis LOR gydytojas. Teisę  gauti  dalinę  arba pilną kompensaciją už klausos aparatus turi visi apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu. Suaugusiems ir vaikams nuo 7 metų amžiaus gali būti išduodami du klausos aparatai abiem ausim ne dažniau nei kas 5 metus. Individualūs ausies įdėklai kiekvienam klausos aparatui vaikams nuo 7 metų ir suaugusiesiems skiriami ne dažniau nei kas 5 metus. Suaugusiems, kuriems anksčiau buvo skirtas vienas klausos aparatas, nors nešioja du, galima kreiptis pas III lygio med. įstaigoje dirbantį LOR gydytoją, kad būtų paskirtas ir antrai ausiai reikalingas klausos aparatas. II lygio siuntimas negalioja.

UAB „Opera – klausos sprendimai“ yra sudariusi sutartį su Valstybinėmis ligonių kasomis ir aptarnauja besikreipiančius dėl kompensuojamųjų klausos aparatų. Pas mus Klientai gali įsigyti visų klasių VLK kompensuojamus klausos aparatus arba pasinaudoti kompensacija įsigyjant aparatus su priemoka. 

Pilnai kompensuojami klausos aparatai:

OTP tipų grupės (tik vaikams)

Nr.

Vidutinis stiprinimas, dB

OPERA klausos centro
pilnai kompensuojamieji klausos aparatai

Ortopedijos techninių priemonių tipų grupė

1

30-50

DX Stride M 3*
DUO 8 G5**

KLA-1-1

2

51-60

DX Stride M 3*
DUO 8 G5**

KLA-1-2

3

61-70

DX Stride M 3*
P 8 G5**

KLA-1-3

4

71-90

Stride B-UP 3*
P 8 G5**

KLA-1-4

 

OTP tipų grupės (tik suagusiems)

Nr.

Vidutinis stiprinimas, dB

OPERA klausos centro
pilnai kompensuojamieji klausos aparatai

Ortopedijos techninių priemonių tipų grupė

1

Aukštuose dažniuose 

≥70

Volta XS C**
Volta Quix C (įausiniai)**
DUO4 G4**

KLA-2-1

2

40-50

Volta XS C**
Volta Quix C (įausiniai)**
DUO4 G4**

KLA-2-2

3

51-60

Volta XS 3 G4**
DUO4 G4**

KLA-2-3

4

61-70

P 4 G4**
P 4 G5**

KLA-3-1

5

>71

HP4 G4**
P 4 G5**
Shine Rev+ UP*

KLA-3-2

* "Unitron" klausos aparatai (Šveicarija-Kanada) 
**"Audio Service" klausos aparatai  (Vokietija)

Klausos aparatų kompensavimo tvarka

Pacientas, kuriam reikalingas klausos aparatas (-ai), pirmiausia turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris nukreips pas gydytoją specialistą. PSDF lėšomis apmokamus klausos aparatus pagal nustatytas medicinines indikacijas gali skirti tik gydytojas otorinolaringologas, kuris, įvertinęs paciento sveikatą ir nustatęs klausos aparatų poreikį, išduoda tai įrodančio dokumento išrašą (forma e 027- popierinę kopiją)

​Jei suaugusiam pacientui klausos aparatai skiriami pirmą kartą, tuomet sutrikimo laipsnį diagnozuoja ir kompensuojamus klausos aparatus skiria gydytojas otorinolaringologas, dirbantis tretinio lygio ambulatorines ir (ar) stacionarines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje. Jei suaugusiam pacientui aparatai skiriami ne pirmą kartą, tuomet kompensuojamus klausos aparatus gali skirti gydytojas otorinolaringologas, dirbantis antrinio lygio ambulatorines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje.

Vaikams klausos sutrikimo laipsnį nustato ir pirmą kartą bei pakartotinai kompensuojamus klausos aparatus skiria gydytojas otorinolaringologas, dirbantis tretinio lygio ambulatorines ir (ar) stacionarines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje.

Šeimos gydytojas pacientui turėtų rekomenduoti, kuriose gydymo įstaigose teikiamos pacientui reikalingos antrinio ar tretinio lygio otorinolaringologų paslaugos.

Kompensuojamųjų klausos aparatų išdavimo tvarka

Amžiaus grupė

Klausos aparatai

Individualūs įdėklai

Vaikams iki 7 metų

Abiems ausims vieną kartą per 3 metus

Vieną kartą per 1 metus

Vaikams nuo 7 m. ir suaugusiems

Abiems ausims vieną kartą per 5 metus

Vieną kartą per 5 metus

 

Kreipiantis dėl kompensuojamų klausos aparatų įsigijimo

Svarbu prisiminti, ką reikia turėti, kreipiantis į OPERA klausos centrus dėl kompensuojamų klausos aparatų įsigijimo: 

  • gydytojo otorinolaringologo tinkamai užpildytą medicinos dokumentų išrašą (forma 027/arba 025/a), kuriame būtų nurodyta klausos aparato grupė pagal klausos sutrikimo lygį;
  • gydytojo otorinolaringologo atliktą klausos tyrimą – audiogramą;
  • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Norintiems daugiau – klausos aparatai su priemoka

Dažnai geresniems klausos aparatams, kurie pasižymi išskirtiniais technologiniais ypatumais, kompensuojamosios dalies nepakanka. OPERA klausos centruose Klientai gali įsigyti klausos aparatus su priemoka. Priemoka už technologijos ypatumus – apdraustojo mokama priemoka už jo pasirinktą klausos aparatą, kuris dėl technologijos ypatumų kainuoja brangiau nei tos pačios paskirties kompensuojamas aparatas. Brangiau kainuojančio klausos aparato kainos ir kompensuojamosios aparato bazinės kainos skirtumas sumokamas klausos reabilitacijos centro įmonei papildomai.

OPERA klausos centruose aparatus visuomet parenkame atsižvelgdami į Kliento individualius poreikius, gyvenimo būdą bei finansines galimybes.

Daugiau informacijos Jums suteiks OPERA klausos protezavimo specialistas konsultacijos metu.
Kreipkitės į Jums artimiausią skyrių
Atstovaujame:
© 2018 Opera klausos sprendimai. Visos teisės saugomos
Prijaukinta - Webas.lt