Registracija vizitui
Atsiliepimai
Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus
  1. Kaip man žinoti, ar aš turiu klausos sutrikimą?

    Atrodo, kad blogai girdite?  Štai keletas geriausių įspėjamųjų ženklų, kurie padės Jums nustatyti, ar Jūs jau dabar galite turėti klausos sutrikimą:

    • Jūs dažnai neišgirstate iš pirmo karto ir prašote žmonių pakartoti.
    • Žmonės jums sako, kad klausotės radijo ar TV per garsiai.
    • Jums ypač sunku išgirsti žmonių kalbą susibūrimo vietose, pavyzdžiui, restoranuose, prekybos centruose ir t.t.
    • Jums sunkiau yra suprantami moteriški, vaikiški ir kiti aukštųjų dažnių balsai.

    Nors į vieną klausimą atsakėte teigiamai? Rekomenduojame registruotis vizitui OPERA klausos centre išsamiam klausos tyrimui. 

  2. Kaip man žinoti, ar mano artimas žmogus turi klausos sutrikimą?

    Įtariate, kad Jūsų artimas žmogus blogai girdi? Yra keletas ženklų, kurie apie tai signalizuoja.

    Atsakykite į pateiktus klausimus:

    • Ar jis/ji dažnai klausosi radijo ar televizijos garsiau nei kiti?
    • Ar jam/jai sunku suprasti vaikų ir moterų kalbą?
    • Ar dažnai girdite jį/ją sakant „Ką?“
    • Ar jam/jai kartais atrodo, kad pašnekovas murma ar neaiškiai kalba?
    • Ar jis/ji dažnai prašo pašnekovo pakartoti, ką sakė?
    • Ar jam/jai sunku suprasti pokalbį telefonu?
    • Ar pasitaiko, kad jis/ji negirdi durų ar telefono skambučio?  
    • Ar jam/jai sunku dalyvauti pokalbiuose triukšmingose aplinkose (restorane, kavinėje, šeimos susibūrimuose ir pan.)?
    • Ar kiti šeimos nariai sako, kad jis/ji neprigirdi?
    • Ar atrodo, kad jis girdi geriau kažkuria ausim?
    • Ar jis/ji pradėjo vengti bendravimo su žmonėmis, susitikimų su draugais ar šeimos susibūrimų? 
    • Ar jis/ji pasidarė piktesnis?

    Jei atsakėte teigiamai į daugiau nei 5 klausimus, verta susirūpinti. Gali būti, kad Jūsų artimas žmogus turi klausos sutrikimų. Klausa silpsta pamažu, ir pats žmogus gali to net nepastebėti ir nesuvokti. Būkite pasiruošęs ne tik padėti, bet ir išklausyti prieštaravimus. Pasirūpinkite, kad Jūsų artimasis kuo skubiau kreiptųsi pagalbos ir apsilankytų pas klausos specialistą. 

  3. Man spengia ausyse. Ar tai gali man pakenkti?

    Kas yra spengimas, ūžesys galvoje?

    Ūžesį galvoje ar ausyse (lot. tinnitus) patiria daugelis žmonių. Jis apibūdinamas kaip spengimas, cypimas, dundėjimas, traškėjimas, zvimbimas, švilpimas ar pulsuojantys garsai. Dažniausia šis simptomas yra trumpalaikis ir praeina savaime. Tačiau, jeigu tai vargina nuolatos arba periodiškai kartojasi, reikia kreiptis į gydytojus, nes toks sutrikimas neretai sukelia klausos susilpnėjimą ar kurtumą. 

    Kadangi ausų ūžimą gali sukelti daugybė priežasčių, joms išsiaiškinti būtinas nuodugnus ištyrimas. Visų pirma gydytojų konsultacija (pvz., ausų, nosies, gerklės), neurologo, psichiatro bei kt.). Diagnozei patikslinti gali prireikti audiogramos (klausos tikrinimo) ar kt. sudėtingesnių tyrimų.

    Į nuolatinio ūžesio garsą ausyse kiekvienas reaguoja skirtingai. Vieni yra pakantesni, todėl gali priprasti ir jo nepastebėti, tačiau kitiems toks nemalonus pojūtis ausyse kelia didelį stresą, kuris tik pablogina sveikatos būklę.

    Ūžesį maskuojantys klausos aparatai

    Vyresniame amžiuje, ūžesį gali sukelti tiesiog pamažu silpnėjanti klausa, jos nervo galūnėlių pažeidimas (kochlearinis neuritas). Tokiems žmonėms gali padėti klausos aparatai su ūžesio maskuotės funkcija.  Maskuotė – tai speciali terapijos programa, skirta atitraukti žmogaus dėmesį nuo nuolat varginančių garsų galvoje. Dažnam išorinis dirbtinis garsas yra labiau priimtinas nei sekinantis tinitus. Vizito metu klausos protezavimo specialistas atitaiko klausos aparato garso dažnius („baltą triukšmą“) su jūsų girdimu garsu. Nešiojant tokius klausos aparatus, žmogus ne tik geriau girdi, bet ir maskuojamas tinitus pasidaro ne toks varginantis. Tai pat yra galimybė žmogui pačiam reguliuoti ūžesio maskavimo stiprumą specialaus priedo „uDirect 2“ pagalba. 
     

  4. Kaip žinoti, ar mano vaikas gerai girdi?

    Gera klausa nepaprastai svarbi vaiko kalbos, pasaulio suvokimo ir pažinimo vystymuisi. Todėl labai svarbu kuo anksčiau nustatyti galimus mažylio klausos sutrikimus. Tėvų pastabumas ir atidumas turi didelės reikšmės ir gali padėti įvertinti, ar kūdikis tikrai gerai girdi. Jei turite įtarimų dėl vaiko klausos, siūlome nedelsiant kreiptis į klausos specialistą. 

    Vaiko klausos raida tuoj po gimimo:

    Tuoj po gimimo
    Kūdikis turi sunerimti išgirdęs staigų stiprų triukšmą., pvz., suplojus delnais ar trinktelėjus durimis; reaguodamas į tokius garsus, kūdikis turėtų sumirksėti ar plačiai atmerkti akis.

    Apie 1 mėnesį
    Kūdikis turėtų pradėti reaguoti į staigius tęstinius garsus, pvz., į dulkių siurblio ūžimą.

    Apie 4 mėnesius
    Išgirdęs Jūsų balsą kūdikis turėtų nurimti ar pradėti šypsotis, net Jūsų nematydamas. Kūdikis gali pasukti galvytę ar akis Jūsų link, jei prisiartinate jam iš nugaros ir imate kalbėti.

    Apie 7 mėnesius
    Kūdikis turėtų nedelsiant atsisukti išgirdęs Jūsų balsą iš bet kurios kambario vietos arba, jei nėra užsiėmęs, reaguoti į tylius garsus iš abiejų pusių.

    Apie 9 mėnesius
    Kūdikis turėtų įdėmiai klausytis įprastų kasdienių garsų ir ieškoti, iš kur sklinda tylūs garsai, kurių šaltinio jis nemato. Taip pat turėtų reikšti pasitenkinimą garsiai ir melodingai čiauškėdamas.

    Apie 12 mėnesių
    Kūdikis turėtų reaguoti išgirdęs savo vardą ar kitus įprastus žodžius. Taip pat kūdikis turėtų reaguoti į Jūsų sakomą "ne", "atia atia", nes jei nemato gestikuliacijos ir mimikų.

    Apie 18 mėnesių
    Vaikas supranta paprastas frazes, sugeba identifikuoti minimus daiktus ar žmones, vartoja 20-50 žodžių, iš kurių gali sudėti trumpas frazes. Žodynas vis plečiasi.

    Apie 24 mėnesius
    Žodyną turėtų sudaryti 200-300 žodžių, kalbama trumpais sakinukais. Kitos aplinkos žmonės turi suprasti vaiko kalbą. Vaikas sugeba sėdėti ir klausytis skaitomos knygos.

  5. Kokias pasekmes gali sukelti klausos sutrikimas?

    Dauguma klausos sutrikimų atvejų yra nuo per didelio triukšmo poveikio arba vykstant senėjimo procesams, kurie sukelia vidinės ausies dalių nusidėvėjimą  siunčiant garso signalus į smegenis. Šis sutrikimo tipas retai kada išnyksta, tačiau tokiais atvejais Jums gali padėti klausos aparatai.

    Kai kurios kitos klausos sutrikimo priežastys nėra nuolatinės ir gali būti gydomos mediciniškai. Tai gali būti ausies sieros kamštis, vidurinės ausies infekcijos, vidurinės ausies kaulų anomalijos. Pilnas diagnostinis klausos tyrimas padės nustatyti, kokio tipo klausos sutrikimą turite, ar Jums reikalingas gydymas vaistais, ar geriau girdėti padės klausos aparatai. Deja, kai kuriais atvejais padėti gali tik operacija. 

  6. Kaip veikia klausos aparatas?

    Kalbant paprasčiausia forma, klausos aparatai yra elektroniniai prietaisai, kurie surenka, apdoroja ir padidina garsą. Garsai, kurių Jūs nebegirdite,  yra padidinami iki tokio lygio, kurį jūs girdite gerai. Dauguma šiuolaikinių klausos priemonių gali padaryti daug daugiau nei tik sustiprinti garsą. Aukštųjų technologijų (artificial intelligence) funkcijas galima pasirinkti pagal jūsų gyvenimo būdą ir klausos poreikį.

  7. Ką daryti, jei negaliu sau leisti brangaus aparato?

    Kainos labai priklauso tiek nuo klausos aparato modelio, tiek nuo technologijų, kurios yra įdiegtos į  klausos priemones.  Galime Jums pasiūlyti didelę klausos aparatų įvairovę - galite pasirinkti  įvairius finansavimo planus ir galimybes, kurie bus prieinami visiems biudžetams. Jūs taip pat turėtumėte pasidomėti, ar Jums priklauso klausos priemonių kompensacija.

  8. Kaip elgtis, jei aparatas man netiks ir aš negalėsiu jo nešioti?

    Klientai, kurie įsigyja klausos aparatus pas mus, įsigyja teisę lankytis pas klausos priežiūros specialistą tol, kol klausos aparatas bus tinkamai parinktas ir priderintas.

  9. Ar klausos aparatai nulemia gyvenimo kokybę?

    Be abejo. Gera klausa padidina pasitikėjimą savimi ir sumažina stresą.

    Klausos aparatų naudojimas gali pagerinti šias gyvenimo sąlygas:

    • Asmeniniai santykiai. Juk sėkmingi santykiai priklauso nuo sėkmingos komunikacijos.
    • Darbo rezultatai. Klausos aparatai pašalina poreikį nuolat klausti: „Kas?“ arba „Ar galite pakartoti?“ ir Jūs vėl galite sėkmingai rezultatyviai dirbti.
    • Saugumas. Jūs nenorėtumėte praleisti  garsinės dūmų signalizacijos, kurios pasekoje gali nukentėti namas arba Jūsų pačių sveikata, šuns lojimo ar atvažiuojančio automobilio, kai Jūs vaikščiojate, ar greitosios pagalbos signalų, kai Jūs vairuojate. 
  10. Ar klausos aparatai atkurs mano klausą?

    Ne, klausos aparatai negali atkurti klausos į tą patį lygį, kurį Jūs turėjote prieš klausos sutrikimą. Tačiau klausos aparatai Jums gali padėti girdėti garsus, kurių Jūs nebegirdite po klausos sutrikimo. Jūsų klausos aparatai taip pat padės Jums geriau girdėti įvairiausiose sudėtingose situacijose ir aplinkose.

  11. Ar man reikia dviejų, ar užteks ir vieno klausos aparato?

    Dauguma žmonių, kurių klausa susilpnėjo dėl vidinės ausies sutrikimo, tikėtina, kad turės maždaug tokį patį klausos sutrikimo laipsnį abiejose ausyse. Tokiais atvejais rekomenduotina nešioti du klausos aparatus. Jei turite tik vienos ausies klausos sutrikimą, galimai reikia dėvėti tik vieną  klausos aparatą ant blogosios ausies. Gebėjimas girdėti iš dviejų pusių yra svarbus garso lokalizacijai bei galimybei suprasti garsus, esančius didesniu atstumu arba triukšmingoje aplinkoje. Vieno klausos aparato naudojimas, esant dvipusiam klausos netekimui, apriboja žmogaus galimybes girdėti pilnavertiškai.
     

  12. Ar su klausos aparatu atrodysiu senas ir visi matys mano negalią?

    Suprantame, kad Jums rūpi Jūsų išvaizda, bet daug labiau Jus turėtų neraminti situacijos, kai Jūs keletą kartų pašnekovo prašote pakartoti, ką jis sakė, pateikiate atsakymus ""ne į temą"" (ar išvis neatsakote), ar tiesiog vengiate bendravimo. Tai juk pastebima daug labiau.

    Šiais laikais klausos aparatai yra medicinos priemonės, lygiai taip pat kaip ir akiniai. Tai yra maži, kompaktiški prietaisai, kurie gali būti beveik nematomi. Be to, tam, kad šie mažyčiai aparatėliai taptų visiškai nematomi, galite rinktis iš daugybės madingų spalvų ir stilių.
     

  13. Kodėl verta rinktis individualius ausies įdėklus?

    Įdėklas – tai individualus gaminys, jungiantis klausos aparato garso išėjimo kanalą su išorines ausies landa. Šiuos įdėklus rekomenduojama daryti, nes jie gaminami pagal ausies atspaudą ir visiškai atitinka anatominę žmogaus ausies landos formą. Įdėklas padeda geriau perduoti klausos aparato sustiprintą garsą tiesiai į ausies landą. Be to,  jis padeda teisingai įsidėti klausos aparatą į ausį, ir taip išvengti švilpimo.

  14. Ar klausos aparatų priežiūra sudėtinga?

    Klausos aparatų priežiūra nėra sudėtinga, bet labai svarbi - teisingai prižiūrint, klausos aparatas tarnaus ilgiau ir veiks geriau. 

    Keli naudingi patarimai:

    Valymas

    • Klausos aparatus valykite kasdien. Naudokite švelnią medžiagos skiautę, servetėlę ar specialų šepetėlį išorės valymui. Niekad nenaudokite alkoholio ar  valymo priemonių. Jie gali pakenkti klausos aparato išorei ar mikroschemai.
    • Reguliariai naudokite elektrinę džiovinimo dėžutę, kad apsaugotume klausos aparatus ir ausies įdėklus nuo drėgmės ir juos dezinfekuotumėte. Džiovinimo dėžutę galite įsigyti OPERA klausos centruose. 
    • Naudokite  šepetėlį ausų vaško ar kitų nešvarumų šalinimui. Niekada nenaudokite krapštukų, smeigtukų ar kitų aštrių daiktų, nes jie nėra pritaikyti klausos aparatų priežiūrai ir gali negrįžtamai sugadinti prietaisą.
    • Pakeiskite ausies individualius įdėklus, jei jie tapo sausi, kietesni, turi įtrūkimų ar pakeitė spalvą.  

    Saugojimas

    • Laikykite klausos aparatus vėsioje, sausoje vietoje.
    • Baterijų skyrelį atidarykite, kai klausos aparatų nenešiojate. 
    • Saugokite klausos aparatus nuo karščio.

    Priežiūra

    • Saugokite klausos aparatus nuo drėgmės. Išsiimkite klausos aparatus, jei esate po stipriu lietumi, einate maudytis, stipriai prakaituojate ar pan.
    • Prieš užsidedant klausos aparatus, pasinaukite priežiūros priemonėmis.
    • Reguliariai apsilankykite pas savo klausos protezavimo specialistą, kad jis patikrintų ir pareguliuotų Jūsų klausos aparatus.
    • Saugokite klausos aparatus nuo  dūžio ir kritimų, ypač  iš aukštai.

    Elementai

    • Laikykite baterijas sausoje vietoje, saugokite nuo vaikų ir gyvūnų.
    • Iškart pakeiskite išsieikvojusias baterijas naujomis.
    • Tinkamai išmeskite išsieikvojusias baterijas.

     

  15. Jei aš turiu klausos sutrikimą, kodėl mano gydytojas man nieko nesakė?

    Tik vos keli procentai bendrosios praktikos gydytojų reguliariai atlieka klausos patikrinimą savo pacientams. Dauguma žmonių su klausos sutrikimu pakankamai gerai girdi tylioje aplinkoje, tačiau turi keblumų bendraujant triukšme. Tai reiškia, kad jis  gali puikiai susikalbėti su gydytoju kabinete, todėl gydytojas šios problemos gali ir nepastebėti.  Tik patyręs klausos specialistas gali įvertinti Jūsų klausos sutrikimo lygį.

  16. Ar operacija arba specialūs vaistai gali padėti atstatyti klausą?

    Daugumai žmonių sutrikus klausai gali padėti klausos aparatai. Chirurginės operacijos prireikia tik apie 5% suaugusių pacientų. Klausos aparatai negali sugrąžinti buvusios klausos, bet jie padės geriau girdėti. Pradėjus nešioti klausos aparatus, žmogaus smegenys staiga turi dirbti su seniai girdėtais garsais, todėl reikia laiko, ištvermės ir kantrybės su tuo apsiprasti.  Žmogaus smegenys iš naujo turi išmokti priimti garsus, juos atskirti, išfiltruoti taip, kaip buvo esant normaliam girdėjimui. 

    Klausos aparatai negali ""pagydyti"" Jūsų klausos, taip, kaip ir akiniai negali atstatyti Jūsų toliariagystės ar trumparegystės. Tai priemonės, kurios gali Jums sumažinti problemą ir  pagerinti gyvenimo kokybę, tačiau jos nėra tobulos. Net ir su tinkamai parinktais bei pritaikytais klausos aparatais gali nepavykti gerai girdėti visose situacijose. Laikui bėgant atrasite savo būdus, kas padės Jums girdėti geriausiai -  pvz., arčiau prieiti prie pašnekovo, vengti triukšmingos aplinkos ar pan.
     

  17. Kokie klausos aparatai geriausi?

    Paprasčiausias atsakymas į Jūsų klausimą būtų: "Tas, kuris Jums padeda jaustis ir girdėti  geriausiai". Klausos aparato parinkimą įtakoja daugelis faktorių, kurie apsprendžia prietaiso modelį ir programinį lygį. Juk Jums reikalingas klausos aparatas, kuris būtų pritaikytas tik Jums ir atitiktų Jūsų asmeninius poreikius. Parinkimą lemia tokie faktoriai, kaip klausos sutrikimo laipsnis, Jūsų gyvenimo būdas, pageidaujamas komforto lygis bei finansinės galimybės.

    Daugiau informacijos Jums suteiks klausos protezavimo specialistas konsultacijos metu.
     

  18. Ar aš tapsiu priklausomas nuo klausos aparatų?

    Žmonės dažnai galvoja, kad galima ""ištreniruoti"" klausą. Tereikia pasistengti. Tačiau nors dėmesio sutelkimas yra labai svarbus klausantis, Jūsų klausa "nėra aptingusi" ir "koncentruota". Klausa nėra raumuo. Kartą praradus klausą, jos negalima atstatyti treniruojant. Teisingai parinkti ir pritaikyti klausos aparatai padės Jums girdėti kalbą aiškiai nededant tiek daug pastangų. Tereikia susitaikyti, kad Jūsų lauks pereinamasis laikotarpis, per kurį Jūsų smegenys turės  priprasti priimti ir apdoroti naujus  garsus.

    Taip, Jūs tapsite priklausomas nuo klausos aparatų! Jums patiks vėl girdėti ir nebenorėsite prarasti šio malonumo. Panašiai, kaip su akiniais  - akys pripranta matyti gerai ir jūs net neįsivaizduotumėte vairavimo  be akinių, jei Jūsų regėjimas yra sutrikęs. Smegenys ""neaptingsta"" nešiojant klausos aparatus. Netgi atvirkščiai - tiesiog smegenims bus  paprasčiau ir lengviau suvokti bei identifikuoti garsus ir pokalbį.
     

  19. Pirmasis klausos aparatas. Ko tikėtis?

    Klausymasis su klausos aparatais iš pradžių gali būti labai neįprastas, ypač, jei jūsų klausa buvo sutrikusi jau kelerius metus.Reikia laiko ir kantrybės norint priprasti prie klausos aparatų – tiek dėl jų nešiojimo, tiek dėl jų veikimo. Pirmąsias keletą savaičių stenkitės klausos aparatus dėvėti kaip įmanoma dažniau, kasdien vis ilgindami buvimo su klausos aparatais laiką. Ilgainiui apsiprasite ir klausos aparatas taps ištikimiausiu Jūsų draugu.

    Galimos situacijos

    Užgulusios ausys

    Pirmą kartą naudojant klausos aparatus, gali atrodyti, kad ausis užgulė – tai vadinama okliuzijos efektu. Kai kurie žmonės tai lygina su ausų kamštukų jausmu ausyse.  Kad to neatsitiktų, dauguma klausos aparatų turi specialias ventiliacijos angas, per kurias į ausį patenka oras. Okliuzijos atvejų niekada nepasitaikys dėvint klausos aparatus su garsiakalbu ausyje (RIC).

    Jūsų paties balsas skamba neįprastai

    Pirmą kartą dėvint klausos aparatus, savo balsą girdėsite garsiau. Nešiojant aparatus ilgą laiką prie to tiesiog įprasite.

    Aparatas švilpia

    Švilpimo garsas gali reikšti, kad klausos aparatas nėra tinkamai įstatytas. Gali būti, kad jis pasistūmėjo, kai jūs rengėtės, su kažkuo apsikabinote ar prilietėte aparatą ranka. Pasistenkite išimti ir įstatyti aparatą iš naujo. Jei tai problemos neišsprendžia, kreipkitės į OPERA klausos protezavimo specialistus.

Daugiau informacijos Jums suteiks OPERA klausos protezavimo specialistas konsultacijos metu.
Kreipkitės į Jums artimiausią skyrių
Atstovaujame:
© 2018 Opera klausos sprendimai. Visos teisės saugomos
Prijaukinta - Webas.lt